ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12213232
*
nr 1221 3232
Spegel
Gustaviansk stil, 124x53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 19:12:17
1
700 kr
3/12 11:38:33
2
1.100 kr
3/12 18:08:13
1
1.000 kr
3/12 18:08:13
2
1.100 kr (Budbetjänt)
3/12 18:08:30
1
1.300 kr
3/12 18:09:36
2
1.300 kr
3/12 18:09:36
1
1.300 kr (Budbetjänt)
3/12 18:59:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1221 3232
Spegel
Gustaviansk stil, 124x53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 19:12:17 | 1 | 700 kr |
3/12 11:38:33 | 2 | 1.100 kr |
3/12 18:08:13 | 1 | 1.000 kr |
3/12 18:08:13 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
3/12 18:08:30 | 1 | 1.300 kr |
3/12 18:09:36 | 2 | 1.300 kr |
3/12 18:09:36 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
3/12 18:59:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53